Co je to internetový portál?

Internetový portál je webovou aplikací, která v rámci poskytovaných služeb zprostředkovává prostřednictvím internetového prohlížeče centralizované informace z různých zdrojů. Jedná se o internetovou stránku, která uživateli poskytuje kombinaci několika základních služeb Internetu.

Ať už se jedná o zahraniční nebo tuzemské internetové portály, všechny zahrnují funkci fulltextového vyhledávání informací na webu jako takovém, anebo v celém prostředí internetu. Portály zakládají a podporují vlastní databáze odkazů kategorizované dle specifických kritérií pro přímé vyhledávání. Dále se setkáme se začleněním elektronické pošty a dalších funkcí a doplňkových aplikací.  

Internetové portály se mohou zaměřovat i na jednotlivé obory činnosti. Běžné jsou portály zaměřené na trh práce, které nabízejí služby spojené s vyhledáváním vhodných pracovních pozic nebo informační regionální portály. v současnosti u pokročilých internetových portálů nesmí chybět podpora integrovaných funkcí internetových sociálních sítí a možnosti zapojit se tak do přímé diskuze v rámci prezentovaných modulů a témat.

Hlavním kritériem pro posuzování kvality je konzistentnost informací, flexibilita a přívětivost uživatelského rozhraní. Nejznámějším a nejpoužívanějším internetovým portálem a zároveň vyhledávačem je v České republice Seznam.cz.

Číst 946 krát Naposledy změněno pondělí, 22 září 2014 08:24

O NÁS

Naše firma se zabývá poskytováním a zprostředkováním firemních, odborní a zájmových kurzů a školení. Kvalitní celoživotní vzdělávání se v dnešní moderní době stalo samozřejmostí. Získejte s námi náskok před konkurencí a zajistěte si své místo na pracovním trhu. Máme bohaté zkušenosti v oblasti vzdělávání dospělých v nejrůznějších oborech. Jako doplňkové studijní materiály a inspirace Vám poslouží odborné online magazíny z oblasti PR, HR, marketingu, firemního vzdělávání, IT, security služeb, práva, ale i např. vaření nebo psychologie. Neváhejte navštívit proExperty.cz, proObcany.cz, VarimeDoma.eu a následně si vybrat dle Vašeho zájmu kurz či školení v našem Eshopu a i když si nevyberete ihned, neváhejte nás oslovit a my Vám vytvoříme vzdělávací akce na míru!

SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU!

Spolupracujeme

firemniturnaje.cz